Deklaracja dostępności
Zespół Szkół nr 1 w Stobiernej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkół nr 1 w Stobiernej.
Data publikacji strony internetowej: 2015-09-03. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-29.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- zdjęcia z wydarzeń nie posiadają opisów alternatywnych,
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-25.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
Mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące oraz nie korzystające z technologii asystujących:
- wersja dla słabowidzących,
- zmiana wielkości czcionki,
- białe tło
- podświetlanie linków.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Ożóg, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 17 7723838. Tą samą drogą, można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkół nr 1 w Stobiernej, Stobierna 357, 36-002 Jasionka
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku prowadzi pięć wejść: jedno wejście główne od południa, jedno wejście od strony północnej, jedno wejście od strony zachodniej na zaplecze dla pracowników kuchni i zaopatrzenia oraz jedno wejście awaryjne od strony boiska asfaltowego. Do przedszkola prowadzi wejście od strony północno – wschodniej. Do czterech wejść do szkoły prowadzą schody. Jedyne wejście dla pojazdów np. wózków inwalidzkich znajduje od strony północno - wschodniej czyli wejście do przedszkola. Szkoła posiada dwa parkingi jeden od strony wschodniej na 15 samochodów, drugi od strony zachodniej na 5 samochodów. Obok szkoły jest parking wiejski na ok. 6 samochodów. Żaden parking nie ma wyznaczonego miejsca dla inwalidów. Budynek szkoły nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących;
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek posiada dwie kondygnacje i jest wyposażony w windę do transportu wózka inwalidzkiego. Na parterze utrudnieniem są schody, które prowadzą do sali gimnastycznej i Biblioteki Gminnej oraz na pierwszym piętrze schody prowadzące do dwóch sal lekcyjnych.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Na parterze szkoły znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Szkoła nie dysponuje pochylniami, informacjami głosowymi, pętlami indukcyjnymi.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Szkoła nie dysponuje specjalnie oznakowanym miejscem parkingowym.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku szkoły można wejść z psem asystującym.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W przypadku braku takiej możliwości, taką informację także należy zawrzeć.
W szkole nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego.
W kontaktach ze szkołą można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną, w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw.